Wróżby andrzejkowe


Kochani,
zmieniam numer sms, mój nowy numer to 72880
Treść wiadomości pozostaje bez zmian, wysyłacie JADWIGA.pytanie.data_urodzenia na NOWY NUMER 72880

Do dziś nie poznano genezy Andrzejek. Wiele jest poglądów i teorii, żadna jednak nie daje nam stuprocentowej pewności.
Według pewnej grupy naukowców historia Andrzejek sięga XII wieku, inni natomiast stanowczo obalają tę teorię twierdząc, że ich tradycja jest dużo starsza.
Wszyscy jednogłośnie potwierdzają, że Andrzejki ( zwane również Jędrzejkami czy też Jędrzejówkami) w odległych czasach pełniły funkcje głównie matrymonialne dla panien poszukujących mężów.
Andrzejki obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja.
Zazwyczaj Andrzejki organizujemy w weekend poprzedzający to święto. To duży błąd, ponieważ wróżba spełni się tylko wtedy, gdy wykonamy ją właśnie z 29 na 30 listopada.
Pamiętajcie o tym!
W tym roku święto wypada z niedzieli na poniedziałek.
Specjalnie dla Was przygotowałam najpopularniejsze, a zarazem najprostsze wróżby, jakie możecie wykonać we własnym domu, w towarzystwie najbliższych przyjaciół.

 • Lanie wosku. Wróżba ta polega przelewaniu gorącego wosku przez klucz wprost na zimną wodę. Musicie poczekać do momentu, aż wosk zastygnie. Następnie wyjmujecie go z wody i próbujecie zinterpretować jego kształt.
  Oto przykładowe symbole, jakie mogą powstać z wosku:

  • Aniołek-wszystkie Wasza działania i zamierzenia odniosą sukces. Będziecie szczęśliwie wychodzić z każdej opresji. Czeka Was szczęśliwa i bezpieczna przyszłość.
  • Motyl-najbliższa przyszłość to czas głębokich refleksji, korekty naszych złych wyborów, nierzadko zakończenia nieszczęśliwych związków; to czas lekkości ducha i pozytywnych zmian.
  • Koło- wszystkie Wasze plany zostaną nieoczekiwanie zrealizowane i zapięte na ostatni guzik. To również czas godzenia się z osobami, z którymi dawno skłóciliście się.
  • Serce- czeka Was szczęśliwa, spełniona miłość
  • Gwiazda-czeka Was szczęśliwe życie w bogactwie
  • Kwiatek- niebawem czeka Was cudowna niespodzianka
  • Pierścionek- przed Tobą zaręczyny i bardzo szczęśliwy związek
  • Sowa, lis- uważaj! Zbliża się niebezpieczeństwo
 • Obieranie jabłka. We wróżbie tej uczestniczyć powinno jak najwięcej osób. Zadaniem każdej osoby jest obranie jabłka w ten sposób, aby obierek był jak najdłuższy. Kto ma więc najdłuższy obierek- najszybciej weźmie ślub. Kolejnym etapem tej wróżby jest rzucenie obierka za siebie. Następnie staramy się zinterpretować powstały z niego kształt i rozszyfrować do jakiej litery alfabetu jest najbardziej podobny. Znamy już literę, od której zaczynać się będzie imię naszej drugiej połówki!
 • Wróżenie z butów. Każda osoba uczestnicząca w tej zabawie powinna zdjąć jeden but. Następnie wszyscy układają buty w prostej linii, jeden za drugim zaczynając od tyłu pokoju.
  Kolejno każdy uczestnik zabawy przekłada swój but do przodu, kierując się ku drzwiom. Pierwsza osoba, której but przekroczy pokój najwcześniej weźmie ślub.
 • Karteczki z imionami. Przygotowujemy kilkanaście małych karteczek, a na każdej zapisujemy jedno imię płci przeciwnej. Karteczki chowamy pod poduszkę. Rano, zaraz po przebudzeniu, losujemy z zamkniętymi oczami jedną karteczkę. Zapisane na niej imię to imię naszego przyszłego partnera/ partnerki.Ważne aby wróżba ta przeprowadzona była z 29 na 30 listopada.
 • Serducho z imionami. Z czerwonego papieru wycinamy dość duże serce. Z jednej strony wypisujemy imiona płci przeciwnej . Odwracamy serce tak, aby nie widzieć imion i szpilką nakłuwamy w dowolne miejsce. W ten sposób poznamy właśnie imię naszej przyszłej drugiej połówki.
 • SMS lub e-mail do mnie 😉 Polega na wysłaniu pytania do wróżki Jadwigi.